۰

شکلاتیات

شکلات بلورین

اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۸ در ۱۸:۳۵ توسط

کبوتر حرم-خاطرات خدمت در حرم امام‌رضا علیه‌السلام-شکلات بلورین

شاید کمتر کسی باور کند که سی‌وهفتمین جشنوارۀ فیلم فجر علاوه بر سیمرغ بلورین، شکلات بلورین هم داشته است!

********

و سرانجام، نمردیم و داور هم شدیم؛ آن‌هم در جشنوارۀ بین‌المللی فیلم فجر! قرار بود در بخش تجلی ارادۀ ملی، جایزۀ فارسینما (زبان فارسی در سینما) را ازطرف انجمن ویرایش و درست‌نویسی بدهیم به فیلمی که ازنظر زبانی شسته‌رُفته‌تر است.

با علی زارع و معین پایدار، دو داور جوان دیگر، هر روز به پردیس سینمایی چارسو می‌رفتیم و تا نزدیک ساعت دوازده شب فیلم‌ها را می‌دیدیم. شب‌هایی که برای برگشت، نای پیاده‌روی تا ایستگاه اتوبوس‌های تندرو را نداشتیم، دست‌به‌دامن تاکسی‌های نسل نو می‌شدیم: تاکسی‌های اینترنتی. اما طنز روزگار اینکه در دل چارسو و بیخ گوش علاءالدین که دریای گوشی‌اند، نسل گوشی‌های ما سه داور روی‌هم، به خبرکردن یک تاکسی اینترنتی قد نمی‌داد! زنگ می‌زدیم به آن تاکسی اینترنتی که فکر آدم‌های پیرگوشی را هم کرده و امکان درخواست تلفنی را هم تدارک دیده.

شبی رانندۀ جوانی به تماسمان لبیک گفت و خودش را به چارسو رساند. دست در جیب بردم تا با چند شکلات حرمی، خستگی‌اش را سبک کنم و دلش را به امام‌رضا علیه‌السلام گره بزنم. خوشحال از این شیرینک نیکوفال گفت:

امشب اولین بار است که از این‌یکی تاکسی اینترنتی استفاده می‌کنم. البته مدتی است که عضوش شده بودم. همین الان، از آن‌یکی هم درخواست داشتم در همین مسیر شما! ولی به این‌یکی پاسخ دادم. گویا قرار بوده این شکلات‌ها امشب نصیب من بشود.

پی‌نوشت:

۱. «این‌یکی» و «آن‌یکی» را اسم نمی‌برم تا خاطره‌ام بوی تبلیغ ندهد. البته این را باید بگویم که شمارۀ درخواست تلفنی «این‌یکی» ۱۶۱۱ است. بالاخره فکر ما پیرگوشی‌ها را کرده و باید تشویقش کرد.

۲. جایزۀ فارسینما را به‌اتفاق آرا دادیم به فیلم سرخ‌پوست، ساختۀ نیما جاویدی. شب ولادت حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها اختتامیۀ بخش تجلی ارادۀ ملی برگزار شد و علاوه بر تندیس جشنواره، چند شکلات بلورین هم در دستان نیما جاویدی جای گرفت!

کبوتر حرم

Print Friendly, PDF & Email

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید